MORAVA KRÁSNA ZEMPOMOC PRE MORAVU
MORAVA KRÁSNA ZEM
Stránka o moravskej kultúre na Slovensku
POMOC PRE MORAVU
Predstavitelia občianskeho združenia Morava krásna zem dňa 3. septembra 2021 odovzdali výťažok z verejnej zbierky – Pomoc pre Moravu

Drienky

Vznik našej skupiny môžeme len ťažko datovať

Z malého gitarového krúžku, ktorý fungoval na ZŠ v Plevníku - Drienovom sa vyfiltrovala dievčensko-ženská gitarová skupiny, ktorá si neskôr osvojila názov Drienky. Zostava sa veľmi málo menila, v dnešnej dobe fungujeme ako sedemčlenné zoskupenie s hlavnými nástrojmi - elektroakustickými gitarami.


5 členiek hrá na gitaru a spieva - sú to:

Monika Kremeňová (vedúca krúžku a zakladateľka skupiny)
Janka Kucharíková
Miroslava Hozdeková
Terézia Kuchárová
Alica Furendová

a ďalšie dve členky spievajú: Iveta Čerňanová a Eva Kremeňová.
V repertoári máme české, moravské a slovenské známe aj menej známe hity, väčšinou 70.-tych a 80.-tych rokov.
Radi hráme pre ľudí a robíme im hudbou radosť. Účinkujeme na kultúrnych a spoločenských akciách, oslavách, plesoch,

pravidelne na Benefičnom večere pre Martinku, na podujatiach organizovaných OZ Morava krásna zem, ako napr. Festival Morava krásna zem alebo Moravská hudboná tour a pod.


Kontakt:
0911070281 Monika Kremeňová
0904594418 Evka Kremeňová
 

 

Naše aktivity v roku 2016

 

2016 rok pre nás začal účasťou na COUNTRY PLESE v Petroviciach (organiz. ZÁLESÁCI), kde sa stretli priatelia a priaznivci country hudby a my sme ich mohli potešiť našim vystúpením. Spolu s plesajúcimi sme si nielen zaspievali, ale aj zatancovali.

 

V letných mesiacoch sme sa zúčastnili na viacerých pekných akciách - jednou z nich bolo stretnutie jaskyniarov a ich priaznivcov s názvom ZELENÁ-MODRÁ. Akcia sa už po niekoľký krát konala v peknom prírodnom prostredí v areáli ihriska v Čelkovej Lehote.

Pri piatich čisto mužských skupinách vynikla nie len naša hudba. V amfiteátri v Hornej Marikovej usporiadalo poľovnícke združenie spolu s ďalšími prívržencami Súťaž vo varení gulášov. Tá bola spestrená vystúpením viacerých opäť čisto mužských kapiel.

K príjemnej atmosfére pri varení sme aj my prispeli našou hudbou, spevom a úsmevom. Počas desiatich nedieľ v roku 2016 sme zavítali do kúpeľov Nimnica, kde sme hrali a spievali pre kúpeľných hostí, v prázdninových mesiacoch ste nás mohli vidieť na Dychfeste v Plevníku-Drienovom, oslavách SNP vo Vrchteplej, v Dohňanoch, v Borskom sv. Juri.

 

Záver roku patril Vianočným trhom - či už tým plevnickým, kde si detičky na našu hudbu aj zatancovali, alebo tým v Dolnom Moštenci, kde sa spojili ľudia a zorganizovali veľmi peknú benefičnú akciu. A my sme radi, že sme mohli prispieť svojou účasťou k dobrej veci.

Copyright © MORAVAKRASNAZEM 2023. Všetky práva vyhradené. Prevádzkované v systéme Tvorba webových stránok